Olomouc je město s unikátním kulturním a kreativním potenciálem. Mnozí z nás si Olomouc zvolili za svůj domov a profesní působiště díky její atmosféře a specifické komunitě, která je do velké míry spoluvytvářena lidmi z oblasti tzv. kulturních a kreativních odvětví. Často nám ale uniká, jak širokou nabídku tato sféra poskytuje, jak špičkové výkony a produkty v Olomouci vznikají a v kolika oblastech olomoučtí kreativci vynikají.

Stovky kreativců, firem a institucí najdete v naší databázi, která vám pomůže při plánování víkendového programu, při stavbě domu, s návrhem firemního loga, u složitého počítačového problému, nebo když se rozhodnete pořídit dětem lokální hračky a k Vánocům překvapit své okolí originálními dárky. Stačí jen nastavit filtr – a najít to, co potřebujete. Přímo ve vedlejší ulici. Projděte si proto naši databázi. Inspirujte se, objednávejte služby, nakupujte a podpořte zdejší kulturní instituce i podnikatele. Nejen proto, abyste pomáhali, ale především proto, že zdejší kreativci jsou zkrátka skvělí!

Technický návod k užití databáze: 

  • přístup k jednotlivým odvětvím prostřednictvím konkrétní dlaždice nebo ikony "trychtýře" a výběrem filtru ve sloupci ODVĚTVÍ. 
  • Odstranění filtru pro další výběr stisknutím tlačítka "Vymazat hledání" či "Vymazat filtr" v pravém rohu, nebo výběrem jiné dlaždice po návratu přes odkaz v hlavičce s logem databáze.

Výzva: Do databáze zdarma rádi zařadíme kohokoliv, kdo v daných oblastech působí v olomoucké aglomeraci. Vložit nový subjekt lze prostřednictvím formuláře zde. Více informací v sekci O databázi.

Současný stav pochází z mapování KKP, které se odehrálo v roce 2016,  kontinuálního e-mailingu a stále probíhající aktualizace. 

Projekt "Výzkum motivací aktérů kreativních průmyslů v olomoucké aglomeraci a návrh strategie pro posílení segmentu" (TL02000403) je řešen s finanční podporou TA ČR.

Program na podporu aplikovaného společenskovědního a humanitního výzkumu, experimentálního vývoje a inovací ÉTA.

Hlavní řešitel: Mgr. Rostislav Nétek, Ph.D. | rostislav.netek@upol.cz | +420 585 634 584 | Katedra geoinformatiky, Univerzita Palackého v Olomouci